Kezdőlap > Hírek > 2013/2014. tanév > Kitüntetett tanulóink
Kitüntetett tanulóink PDF Nyomtatás E-mail
2014. május 29. csütörtök, 08:56

A 2013/14-es tanévben végzett tanulók közül sokan értek el kiváló tanulmányi és versenyeredményeket. Kiemelkedő teljesítményével mégis a 12/G osztályos Palkó András érdemelte ki „Az évfolyam legjobb tanulója” címet, és ugyancsak ő kapta meg a „Vörösmarty Gimnáziumért” kitüntetést is.

András az utolsó két évben három – sokak által nehéznek tartott – tantárgyból is bejutott az OKTV országos döntőjébe: fizikából a 7., informatikából a 10., matematikából pedig a 30. helyezés a legjobb eredménye. Emellett dobogós helyeket szerzett az évek során az Eötvös megyei fizika, Bolyai matematika, Gordiusz matematika, Kenguru matematika, Nemes Tihamér informatika, III. Béla informatika versenyeken és a Genius Logicus országos fordulóján.
A tantestület a „Jó tanuló, jó sportoló” címet Benke Dánielnek (12/G) ítélte.
Rajtuk kívül az évfolyamból a következő tanulók értek el kitűnő eredményt a tanév végén: Dolgos Nóra, Doncsecz Katalin, Háklár Nóra, Hendler Zita, Hidasi Zsaklin, Jandrasics Zsófia, Kovács Kinga, Szabó Eszter. Jeles eredménnyel zártak: Boroznaki Dániel, Frigy Veronika, Horváth Evelin, Kóbor Dávid, Kocsis Dóra, Németh Mónika, Pintér Júlia. Ők az élen jártak a tanulmányi versenyeken, a sportban, a kulturális rendezvényeken és a közösségi munkában is.
A ballagáskor jutalmat vehettek át kiemelkedő sporttevékenységükért, közösségi és kulturális munkájukért, versenyeredményeikért a következők is: Weidl Ákos, Nagy Ottó,Tamaskó Marcell, Szukics Benjámin, Péderi Gergő és Fiedler Ádám.
Megérdemelték a dicséretet azok a tanulók, akik a gimnáziumi évek során sikeres felsőfokú nyelvvizsgát tettek: németből Benke Dániel és Frigy Veronika; angolból Dolgos Nóra, Frigy Veronika, Jandrasics Zsófia, Magyarics Ágnes és Tóth Vivien. Rajtuk kívül még további 15 tanuló rendelkezik német és 10 diák angol középfokú nyelvvizsgával. Hat olyan végzőssel büszkélkedhetünk, akik két nyelvből is eredményesek voltak: Frigy Veronika, Dolgos Nóra, Háklár Nóra, Hidasi Zsaklin, Kóbor Dávid és Palkó András.
A jutalmakat, amelynek anyagi fedezetét a gimnázium Szülői Munkaközössége biztosította, Balogh Éva igazgatónő adta át.
VMG