Ma 2024. május 18., szombat, Erik és Alexandra napja van. Holnap Ivó és Milán napja lesz.
Kezdőlap > Pályázataink > Pályázataink > „Reiman István nyomdokain” című pályázat
„Reiman István nyomdokain” című pályázat PDF Nyomtatás E-mail

Pályázat adatai:

A projekt az Emberi Erőforrások Minisztériumának megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, valamint a Nemzeti Tehetség Program keretében valósult meg.
A program tárgya: A matemetika, a természettudományos és műszaki, informatikai kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben.
 A projekt címe: Reiman István nyomdokain
A pályázati kategória kódja: NTP-MTI-13
Támogatási időszak: 2013. október 1. - 2014. június 30.
Az elnyert támogatás összege: 715 000 Ft
A „Rieman István nyomdokain” címen megvalósult pályázat kiemelt célja:
  A szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium a Nemzeti Tehetség Program céljaival azonosulva ezen pályázatban vállalta az intézményben a tehetségsegítő hagyományok őrzését és gazdagítását, ezzel párhuzamosan a már eredményesen működő tehetségsegítő programok folytatását, valamint új kezdeményezések támogatását.
A pályázatban vállalt programelemek:

1.   Rieman István-projekt -  avagy hogy válhatunk mi is öregdiák-példaképpé?
30+10 órás tehetséggondozó program diákmentorálással

2.       Mutassuk meg mit tudunk – avagy adjuk el magunkat!
Projektnap interaktív bemutatókkal

3.       Széll Kálmán szellemében – avagy hogyan vált Szentgotthárd iparvárossá a múlt századelőn?
Gyárlátogatások a program résztvevőivel

4.       Van élet Szentgotthárdon túl is – avagy vigyük a tudományt messzire!
Roadshow a természettudományok népszerűsítéséért

A programok sikeresen megvalósultak.

Köszönet illeti a projektben közvetlenül és segítőként részt vevő kollégák: Medgyes Szilvia, Pintér Ferenc, Joó Tamás, Csurgai-Sulyok Beáta, Hajba Zsófia, Szabóné Budai Tünde, Kovács Andrea munkáját.

Köszönjük közreműködő partnereink: a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Szentgotthárdi Tankerülete, az Opel Szentgotthárd Autóipari Kft és az Egis Gyógyszergyár Zrt együttműködését.

Cikk a pályázatról:

„Reiman István nyomdokain”

Lezárult a Vörösmarty Mihály Gimnázium sikeres pályázata
A szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium sikeresen pályázott a Nemzeti Tehetség Program keretében „A matematika, a természettudományos és a műszaki, informatikai kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben” címmel kiírt pályázaton.
A kiíró szervezet céljaival azonosulva a gimnázium vállalta az intézményben a tehetségsegítő hagyományok őrzését és gazdagítását, ezzel párhuzamosan a már eredményesen működő tehetségsegítő programok folytatását, valamint új kezdeményezések támogatását.
A pályázatban résztvevő diákok tehetséggondozó program résztvevőivé váltak, projektnapot szerveztek interaktív bemutatókkal, gyárlátogatásokon vettek részt és roadshow keretében népszerűsítették a természettudományos tárgyakat és az intézményben folyó szakmai munkát.
Köszönet illeti a projektben közvetlenül és segítőként részt vállaló pedagógusok munkáját, illetve a közreműködő szervezetek, intézmények, gyárak együttműködését.

Pályázat képekben: