Kezdőlap > Hírek > 2014/2015. tanév > Mozgásban az egészség
Mozgásban az egészség PDF Nyomtatás E-mail

December 10-e volt, szombat, hajnali 5:50, és fel kellett kelnem. Semmi más nem motivált ezen a borongós szürke hajnalon, mint a kíváncsiság a gimnázium sport és egészségmegőrző programja iránt. Iskolánk részese a TE IS programnak, melynek én is képviselője vagyok.

A nap első pontja a zenés bemelegítés volt, melyen a két testnevelés tanár vezényletével a gimi összes diákja részt vett. Miután az egész iskola átalakult, mindenki megtalálhatta a kedvére valót a színes, érdekes, szórakoztató programok közül. Volt jóga, pilates, zumba, aerobic, darts, twister, stb. Kiemelném az őriszentpéteri Őrállók Alapítvány Vitézlő Oskolájának baranta bemutatóját, melyen a diákok megismerkedhettek az ostorhasználattal, a szablyavívással, szabadvívással, valamint a botbirkózás legfontosabb fogásaival. Az erőnléti gyakorlatokkal megmozgattuk izmainkat. Rövid ismertetés után kipróbálhattuk magunkat az íjászpárbajban, a bicskázásban és a szablyavívásban. A program végén egy Muhammad Ali idézettel bocsátottak útra minket. „A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.”

Mihály Klementina