Kezdőlap > Hírek > 2012/2013. tanév > Ballagás 2013.
Ballagás 2013. PDF Nyomtatás E-mail
2013. május 14. kedd, 06:19

Május 5-én tartották a ballagást a középiskolákban. Szentgotthárdon a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban három osztályban, ötvenkilencen vettek búcsút iskolájuktól, tanáraiktól, diáktársaiktól.

A fiatalok szokás szerint még egyszer körbe járták az osztálytermeket, majd szülők, rokonok ismerősök karéjában végigsétáltak a városon. Az ünnepséget a gimnázium aulájában tartották, tiszteletükre eljött Huszár Gábor a város polgármestere, Császár Tamás, járási tankerületi igazgató és Kocsicsné Takács Éva a Széchenyi Iskola intézményegységvezető-helyettese. A Himnusz elhangzása után Tamaskó Marcell a diákönkormányzat elnöke köszönt el a végzősöktől, a maturandusok nevében Zakocs Martina (13/B osztály) búcsúzott el. A gimnáziumban az is szokás, hogy a ballagók egy-egy szál virággal mondanak köszönetet tanáraiknak Az érettségi előtt állók, átadták az iskola zászlóját diáktársaiknak. Majd Karácsonyi Ágnes, a gimnázium intézményegységvezető-helyettese mondott beszédet: „Wass Albert írja: „Megtanultam, hogy mindenki a hegytetőn akar élni, anélkül, hogy tudná, hogy a boldogság a meredély megmászásában rejlik.” Soha ne keressétek az igazi munka és teljesítmények nélkül kiállított bizonyítványok csalóka világát. A sikerért, a tudásért mindig meg kell dolgozni. Igyekezzetek megérteni mindent, de egy-egy területen az átlagosnál jobban mélyedjetek el. Ettől lesztek egyediek, érdekesek.”

Az ünnepi percek után okleveleket, jutalmakat adtak át a legjobbaknak. A tanári kar javaslatára:

a „Vörösmarty Gimnáziumért” emlékplakettet

Kocsis Ádám (13.b)

Sulics Fruzsina (12.a)

Nemes Tamás (12.a)

„Az évfolyam legjobb tanulója” címet

Soós László (13.b)

„Jó tanuló, jó sportoló” díjat

Huszár Benjámin (13.b)

Murányi Péter (12.b)

Szakács Máté (12.b)

tanulók vehették át.

2012-2013-as tanévben kitűnő és jeles eredményt elért végzős diákjaink:

Kitűnő eredményt elért tanulók

Bartakovics Lilla (12.a)

Nemes Tamás (12.a)

Sulics Fruzsina (12.a)

Szabó Dóra  (12.a)

Vörös Dániel (12.a)

Kanics Kristóf (12.b)

Kocsis Ádám (13.b)

Soós László (13.b)

Szivós Gergő (13.b)

Jeles eredményt elért tanulók

Bartakovics Ábel (12.a)

Rápli András (12.a)

Vadász Laura (12.a)

Huszár Dávid (13.b)

Tóth Zsófia (13.b)

Számos tanuló kapott még oklevelet és könyvutalványokat. A könyv utalványokat a Szülői Munkaközösség ajándékozta a kiváló diákoknak.

Képek a ballagásról a fotógalériában tekinthetők meg.