Ma 2024. május 05., vasárnap, Györgyi napja van. Holnap Ivett és Frida napja lesz.
Kezdőlap > Vizsgaközpontok > ECDL > ECDL képzés és vizsgáztatás
ECDL képzés és vizsgáztatás PDF Nyomtatás E-mail

Az ECDL egész Európában elismert vizsga, mely az Európai Unió támogatását élvezi.

ecdl logoAz ECDL (European Computer Driving Licence >>> Európai Számítógép-használói Jogosítvány) egy olyan információ-technológiai bizonyítvány, melyet minden európai polgár megszerezhet. Jól használhatják azok, akiknek munkája megköveteli a számítógépes ismereteket, és azok is, akik kedvtelésből akarják megtanulni a számítógépek használatát. Megfelelő bármely tudományág művelőinek, pályakezdőknek, diákoknak, munkavállalóknak és munkáltatónak egyaránt.

Az ECDL céljai:

• az informatikai írástudás elterjesztése, és annak elősegítése, hogy minél több ember az Információs Társadalom teljesértékű tagjává válhasson.
  • emelje az általános számítástechnikai tudásszintet a jelenlegi és a leendő munkavállalók körében,
  • fokozza a számítógéppel dolgozók munkájának hatékonyságát
  • növelje az információ-technológiai befektetések hatékonyságát,
  • megismertesse a felhasználókat a legjobb és a legmagasabb színvonalú módszerekkel.

Az ECDL egységes európai szabályok alapján működő rendszer, amely tizenegy gyakorlati modulból épül fel. A bizonyítvány megszerzéséért a jelölteknek először egy vizsgakártyát kell megvásárolniuk, amelyhez bármelyik akkreditált vizsgaközpontban hozzájuthatnak. A vizsgakártya három évig érvényes (nappalis képzésben részt vevő diákok esetében a vizsgakártya érvényességi ideje négy év), azaz a vállalt vizsgamodulokat az említett időn belül teljesítenie kell a jelöltnek.

Vizsgamodulok:

1. Információtechnológiai alapismertek (elméleti)
  2. Szövegszerkesztés
  3. Táblázatkezelés
  4. Online alapismeretek
  5. Adatbázis-kezelés
  6. Prezentáció
  7. Képszerkesztés
  8. Webszerkesztés
  9. IT biztonság
  10. IKT pedagógusoknak
  11. E-hitelesség, e-aláírás

ECDL BASE (4 modulos ECDL bizonyítvány)

Az ECDL BASE bizonyítvány megszerzéséhez a jelöltnek 4 vizsgamodult kell teljesítenie.

Kötelező modulok:

1. Számítógépes alapismeretek,

2. Szövegszerkesztés,

3. Online alapismeretek,

+1 szabadon választott modul az alábbiak közül:

Táblázatkezelés,

Adatbázis-kezelés,

Prezentáció,

Képszerkesztés,

Webszerkesztés,

IT biztonság,

IKT pedagógusoknak,

E-hitelesség, e-aláírás.

ECDL STANDARD (7 modulos ECDL bizonyítvány)

Az ECDL STANDARD bizonyítvány megszerzéséhez a jelöltnek hét vizsgamodult kell teljesítenie.

Kötelező modulók:

1. Számítógépes alapismeretek,

2. Szövegszerkesztés,

3. Táblázatkezelés,

4. Online alapismeretek,

+3 szabadon választott modul az alábbiak közül:

Adatbázis-kezelés,

Prezentáció,

Képszerkesztés,

Webszerkesztés,

IT biztonság,

IKT pedagógusoknak,

E-hitelesség, e-aláírás.

A 7 modulos ECDL bizonyítvány megszerzése után lehetőség van a kimaradt modulokból is vizsgát tenni, így azokból önálló bizonyítványt szerezni.

1 modulos ECDL bizonyítványok

ECDL Adatbázis-kezelés

ECDL Prezentáció

ECDL Képszerkesztés

ECDL Webszerkesztés

ECDL IT Biztonság

ECDL E-hitelesség, e-aláírás

ECDL IKT pedagógusoknak

ECDL CAD

ECDL Advanced (Szövegszerkesztés, Táblázatkezelés, Adatbázis-kezelés, Prezentáció)

Az ECDL Advanced azoknak ajánlott, akik nem elégszenek meg a STANDARD ECDL vizsgákkal, hanem ennél jóval többről szeretnének tanúbizonságot tenni. Részleteről itt olvshat.

Folyamatosan szervezünk felkészítő tanfolyamokat és modulvizsgákat!
Részletes információért elérhetőségeinken érdeklődjön!

Részletes tájékoztatás az ECDL-ről a www.ecdl.hu címen!