Kezdőlap > Hírek > 2013/2014. tanév > Az első féléves versenyeredmények
Az első féléves versenyeredmények PDF Nyomtatás E-mail
2014. február 06. csütörtök, 12:50

A tanulmányi versenyek az egész tanéven keresztül zajlanak, a január végéig tartó időszakban a következő sikerekről számolhatunk be:

A gimnázium tanulói több szavalóversenyen is részt vettek, rangos helyezéseket értek el:
Szeptember 29-én az „Őszi fesztivál” keretében megrendezett városi szavalóversenyen az 5-8. évfolyamosok között Szűcs Tímea (6. g) az I., Császár Kristóf (8. g) a II. helyet szerezte meg. A középiskolai kategória I. helyezettje Farkas Dániel (11. g).
November 23-án a Móra Ferenc Városi Könyvtár vers- és prózamondó versenyét az 5-6. évfolyamon Sulics Ákos (5. g) nyerte, a II. helyet Szűcs Tímea (6. g), a III.-at Szunyog Borbála (5. g) szerezte meg. A 7-8. évfolyamosok között Császár Kristóf lett az I., Vojnovics Aténa (8. g) a III., Sulics Laura (8. g) és Papp Kincső (8. g) különdíjat kaptak. A 9-12. évfolyamon az első helyet megosztva Farkas Dániel (11. g) és Hegyi Dániel (11. b) kapták, a II. Szalai Ivett (11. b) lett, a III. Kern Dóra (11. b) és különdíjat kapott Závecz Gabriella (10. b).
December 15-én a Weöres Sándor Színházban Balogh József emlékére rendezett versmondó versenyen Farkas Dániel (11. g) az első helyen végzett, különdíjat és arany minősítést szerzett.
Az Implom József helyesírási versenyen Borbély Sándor (11. g) a megyei III. helyezést érte el.
Hidasi Zsaklin (12. g) magyar irodalom tantárgyból bejutott az OKTV második fordulójába.
Az általános iskolai tanulók számára megrendezett „Szép magyar beszéd” versenyen is szép sikert értek el gimnáziumunk diákjai. Szentgotthárd és Körmend térségének területi fordulóján január 30-án az 5-6. osztályos kategóriában Kovács Eszter 5. g osztályos tanuló, a 7-8.-osok között Császár Kristóf 8. g-s diákunk bizonyult a legjobbnak. Császár Kristóf ezzel elnyerte azt a jogot is, hogy áprilisban Balatonbogláron részt vegyen a verseny dunántúli döntőjén.
Palkó András (12. g) matematika és fizika tantárgyból is bejutott az OKTV második fordulójába.
A Bolyai János megyei matematikaversenyen a 9-10. évfolyamosok között Dancsecs Mátyás (10. g) a 9., a 11-12. évfolyamon Palkó András (12. g) 4. lett.
A Bolyai matematika csapatversenyen a gimnáziumi kategóriában indultak tanulóink. A 7.-es Hengertérfogat csapat a dobogós harmadik helyen végzett, csapattagok: Fehér Márk, Hujbert Patrik, Papfalvi Bertalan és Szabó Bálint. A 8. g-s Okoskodók csapata (Berkenyés Dóra, Császár Kristóf, Dengyel Bendegúz, Papp Kincső) a negyedik, az ötödik helyet pedig az ugyancsak 8. g-s IQ-sokk (Horváth Bianka, Sulics Laura, Szukics Ádám, Varga Rebeka) szerezték meg.
Két 8. g osztályos fiú - Szukics Ádám és Császár Kristóf – a Varga Tamás matematikaverseny 2. fordulójába jutott.
Cséve Krisztina (11. g) a Kölcsey Ferenc Gimnázium képzőművészeti pályázatára készített alkotásával az I. díjat érdemelte ki, míg a Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó által hirdetett pályázatra beküldött rajzaival a 2. és a 3. helyezést is megszerezte.
Sporteredmények: Az atlétika diákolimpia országos döntőjén a fiú távolugrásban a szentgotthárdi csapat az I. helyet szerezte meg, köztük gimnáziumi tanulók Gécsek Olivér (8. g), Kiss Márk és Vadász Levente (9. b).
A fiú kézilabda 6. korcsoportjában csapatunk a megyei I. helyről továbbjutva az országos elődöntő III. helyén végzett, míg a fiú labdarúgás 4. korcsoportjában tanulóink a megyei döntőben a IV. helyet szerezték meg.

VMG